Terminal block; KLS2-300-02P; 2 ways
Terminal block; KLS2-300-02P; 2 ways; R=7,50mm; 12,4mm; 16A; 300V; through hole; straight; round hole; cross screw; screw; 2,5mm2; blue; KLS; RoHS
 Files to download
Datasheet
 Item
Item ID: 14761
Item ID: 14761
Quantity: 250 pc
MOQ: 10
Multiple: 5
Quantity [ pc ]Net price
Quantity:
 Details
NameTerminal block
Terminal block typestandard
SymbolKLS2-300-02P
Number of ways / pins2 ways
Contact pitchR=7,50mm
Height (without pins)12,4mm
Rated current16A
Rated voltage300V