Capacitor; EEUFC1J470; Panasonic; 47uF; 63V
Capacitor; electrolytic; Low Impedance; EEUFC1J470; 47uF; 63V; FC; diam.8x11,5mm; 3,5mm; through-hole (THT); bulk; Panasonic; RoHS
 Item
Item ID: 42986
Item ID: 42986
Quantity: 243 pc
MOQ: 3
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
3+1,45
Manufacturer's original symbolEEUFC1J470
Capacitance47uF
Capacitor operating voltage63V
Capacitor serieFC
Tolerance20%
Case typediam.8x11,5mm
Terminal pitch3,5mm
Electric mountingthrough-hole (THT)
Package typebulk
Operating temperature-55...+105°C
Impedance0,34Ohm