Capacitor; EEUFC1H222; Panasonic; 2200uF; 50V
Capacitor; electrolytic; Low Impedance; EEUFC1H222; 2200uF; 50V; FC; diam.18x35,5mm; 7,5mm; through-hole (THT); bulk; Panasonic; RoHS
 Item
Item ID: 42995
Item ID: 42995
Quantity: 32 pc
MOQ: 1
Manufacturer's original symbolEEUFC1H222
Capacitance2200uF
Capacitor operating voltage50V
Capacitor serieFC
Tolerance20%
Case typediam.18x35,5mm
Terminal pitch7,5mm
Electric mountingthrough-hole (THT)
Package typebulk
Operating temperature-55...+105°C
Impedance23mOhm