Capacitor; EEUFC1H470; Panasonic; 47uF; 50V
Capacitor; Low Impedance; electrolytic; EEUFC1H470; 47uF; 50V; FC; fi 6,3x11,2mm; 2,5mm; through-hole (THT); bulk; Panasonic; RoHS
 Item
Item ID: 43106
Item ID: 43106
Quantity: 246 pc
MOQ: 2
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
2+1,38
Manufacturer's original symbolEEUFC1H470
Capacitance47uF
Capacitor operating voltage50V
Capacitor serieFC
Tolerance20%
Case typefi 6,3x11,2mm
Terminal pitch2,5mm
Electric mountingthrough-hole (THT)
Package typebulk
Operating temperature-55...+105°C
Impedance600mOhm