Capacitor; EEUFC1A471; Panasonic; 470uF; 10V
Capacitor; Low Impedance; electrolytic; EEUFC1A471; 470uF; 10V; FC; diam.8x11,5mm; 3,5mm; through-hole (THT); bulk; Panasonic; RoHS
 Files to download
Datasheet
 Item
Item ID: 43118
Item ID: 43118
Quantity: 89 pc
MOQ: 2
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
2+1,44
Quantity:
 Details
NameCapacitor
Capacitor typeelectrolytic; Low Impedance
Manufacturer's original symbolEEUFC1A471
Capacitance470uF
Capacitor operating voltage10V
Capacitor serieFC
Tolerance25%
Case typediam.8x11,5mm
Terminal pitch3,5mm
Electric mountingthrough-hole (THT)
Package typebulk
Operating temperature-55...+105°C
Impedance117mOhm