Capacitor; EEUFC1J101L; Panasonic; 100uF; 63V
Capacitor; electrolytic; Low Impedance; EEUFC1J101L; 100uF; 63V; FC; fi 8x15mm; 3,5mm; through-hole (THT); bulk; Panasonic; RoHS
 Item
Item ID: 43116
Item ID: 43116
Quantity: 284 pc
MOQ: 2
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
2+1,95
Manufacturer's original symbolEEUFC1J101L
Capacitance100uF
Capacitor operating voltage63V
Capacitor serieFC
Tolerance25%
Case typefi 8x15mm
Terminal pitch3,5mm
Electric mountingthrough-hole (THT)
Package typebulk
Operating temperature-55...+105°C
Impedance230mOhm