Terminal block; XY301VB-02P; 2 ways
Terminal block; XY301VB-02P; AK301; 2 ways; R=5,08mm; 10mm; 16A; 300V; through hole; straight; round hole; cross screw; screw; horizontal; 1,5mm2; blue; Xinya; RoHS
 Files to download
Drawing
 Item
Item ID: 22182
Item ID: 22182
Quantity: 4575 pc
MOQ: 10
Multiple: 5
Quantity [ pc ]Net price
Quantity:
 Details
NameTerminal block
Terminal block typestandard
SymbolXY301VB-02P
Previous internal nameAK301
Number of ways / pins2 ways
Contact pitchR=5,08mm
Height (without pins)10mm
Rated current16A
Rated voltage300V