Capacitor; EEUFC1E102; Panasonic; 1000uF; 25V
Capacitor; Low Impedance; electrolytic; EEUFC1E102; 1000uF; 25V; FR-A; diam.12,5x20mm; 5mm; through-hole (THT); bulk; Panasonic; RoHS
 Item
Item ID: 42991
Item ID: 42991
Quantity: 416 pc
MOQ: 2
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
2+3,88
Manufacturer's original symbolEEUFC1E102
Capacitance1000uF
Capacitor operating voltage25V
Capacitor serieFR-A
Tolerance20%
Case typediam.12,5x20mm
Terminal pitch5mm
Electric mountingthrough-hole (THT)
Package typebulk
Operating temperature-55...+105°C
Impedance38mOhm